Yeni Fabia

Vizyon ve Gerçeklik

Yeni bir aracın, çizim masasından yollara çıkışı birkaç yıl alan bir yolculuktur. Tasarımcılar ilk fikirlerini müşterilerin kullanışlılık, dinamizm, konfor ve güvenlik ile ilgili ihtiyaçlarına cevap veren nihai bir ürüne göre şekillendirmelidirler. Bir vizyonun nasıl ŠKODA Fabia'ya dönüştüğünü izleyin.

Ön Tasarım

 

Otomobilin önü, ızgaranın duru geometrik biçimi, kaputun eğimli ön ucundaki ŠKODA logosu ve farların kristalimsi tasarımı da dahil, yeni ŠKODA tasarım dilinin temel unsurlarını bünyesinde toplamaktadır. Burnun yol görüş açısına göre monte edilmiş gümüş logo, yatay çizgileri vurgulayan özgün bir genel tasarımın başlangıç noktasıdır.


 

 

 

 

Ön Far Tasarımı

Koyu altlıklı özgün ve geniş farlar ızgarayı sararak, ızgara ve far arasındaki entegrasyonu güçlendirmekte ve araç önündeki daha hafif alanlarla çekici bir kontrast oluşturmaktadır. Bu yüzeyler kenarları açıkça vurgulanmış duru çizgilerle özellikle ayrılarak otomobilin önden görünümünde ışık ve gölge etkileşimini etkilemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Arka Tasarım

ŠKODA Fabia arkadan bakıldığında da güç ve özgüven yaymaktadır. Bagaj kapağı kenarının altındaki yüzeyler açık ve koyu gölgeler arasındaki kontrastı zenginleştiren ve optik bir derinlik veren özgün bir içe doğru (negatif) eğime sahiptir. Diğer tasarım unsurlarının zarif yapısı ve aracın arka görünümünün duru, yatay düzeni ile vurgulanan bir etkidir.

 

 

 

 

 

 

 

Arka Far Tasarımı

 

Tasarımcılar yine Çek cam yapım geleneğinden etkilendiklerinden, arka lambalar kendi vurgularını yaratmaktadır. C-biçimli arka lamba grubu hafifçe çıkıntı yapan ve kusursuz kristalimsi finisajı ile hayran bırakan sinyal ve geri vites lambalarını kapsayan aydınlatma öğelerini çerçevelemektedir. Arka lamba grubunun özgün C biçimi siyah bir çevre şeridi ile vurgulanmıştır

 

 

 

 

Kokpit Tasarımı

Yeni ŠKODA Fabia'nın ön kumanda paneli, tasarımcıların, diğer şeyler arasında, merkez hava girişlerini daha yukarıya konumlandırıp ön göğüs panelinin üst kısmına daha belirgin konturlar kazandırmalarıyla elde edilen, dinamik bir görünüme sahiptir.

 

 

 

 

İç Mekan Tasarımı

Yeni iç mekan konsepti aslında yepyeni bir tasarımdır. İç mekan tasarımcıları yatay çizgilere önem vererek bu küçük otomobilin son derecede geniş ve özgüvenli görünmesini sağlamışlardır.

 

 

 

 

 

Otomobiliniz Sizi Yansıtsın

ŠKODA Fabia bir binek otomobil konseptine tümüyle yeni bir boyut getirmektedir. Diğer küçük otomobillerin sadece insanları bir yerden bir yere taşımak amacıyla tasarlanmış olmalarına karşın, Fabia sahibinin kişiliğini ifade ederek kendini ayrıştırır. Elinize verilen özgürlüğü hayal edin:  gövde, tavan, yan ayna muhafazaları, alaşımlı jantlar ve iç mekan renklerini Konfigürasyon Aracı ile karşılaştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Bu 125 varyasyon - kendi ruhu olan 125 Fabia demektir. Ve bu kadar da değil: ŠKODA Orijinal Aksesuarları daha da fazla olanak sunmaktadır.

İç mekan

?KODA Fabia'nın iç mekanı son teknoloji malzemeler, incelik ve üst sınıf işçilik ile ışıldar. İç mekan tasarımcıları yatay çizgilere önem vererek bu küçük otomobilin geniş ve özgüvenli görünmesini sağlamışlardır. Renk ve donanım opsiyonları müşterilere otomobilin içini kendi tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirirken daha önce hiç olmadığı kadar seçenek sunmaktadır.?

Büyük teknolojiyle donatılmış küçük bir otomobil
?Daha önce üst segment araçların alanında olan modern MQB teknolojisine sahip sayısız yeni konfor özelliği küçük otomobilde de yer bulmuştur. Anahtarsız kilitleme ve çalıştırma (KESSY), otomatik far ve silecek aktivasyonu ve gelişmiş çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile üçüncü nesil Fabia'da yolculuk etmek öncekinden çok daha konforludur.?

Arkada bile geniş hacim
?İç mekanı 1.674 mm uzunluğunda olan üçüncü nesil Fabia, ister mağazaları geziyor ister kıtayı kat ediyor olun, geniş yer sunar. Arka yolcular  ergonomik olarak iyileştirilmiş   minder ve sırtlık konturlarına sahip rahat koltukların keyfini sürerler.?

Kendi Fabia'nızı yapın
Fabia'?nızı kişiselleştirme seçenekleri otomobilin dışıyla sınırlı değildir. Koltuklar, kapı panelleri, orta konsol, ön göğüs paneli ve döşemeler için mevcut renk kartelaları yelpazesinden de etkileneceksiniz.?

Kullanışlı ve sportif direksiyon tasarımı
?Fabia üç kollu dokuz farklı direksiyon simidi sunar. Bunlar donanım seviyesine bağlı olarak, malzeme (PUR, kromajlı PUR, kromajlı deri, süs şeritli veya şeritsiz piyano beyazı veya siyahı) ve fonksiyonellik (çok fonksiyonlu ekran kumandalı veya kumandasız ve, özelliklere bağlı olarak, radyo ve telefon kumandalı) açısından değişiklik göstermektedir.?

?

Gökyüzünün tadını çıkarın
?Opsiyonel geniş ve güneşlikli panoramik cam tavan iç mekana bol miktarda gün ışığı girmesini sağlar. Cam siyah renkli olduğundan, kabine sadece konforu etkilemeyecek oranda ışık ve ısı girmesine izin veriliyor.?

??

Her şey parmaklarınızın ucunda
?Düzenli, yüksek hassasiyetli iç mekanda detaylara büyük dikkat gösterilmiştir. Bütün kumandalar sezgilere uygun konumlandırılmıştır.  Üçüncü nesil Fabia, seçilmiş akıllı telefon uygulamalarını Bolero bilgi-eğlence sisteminin ekranında göstermek için kullanılabilecek MirrorLink? üzerinden kolay eşleme seçeneği sunan ilk ?KODA'dır.?

?